Bebek Hamağı Faydaları

bebek hamak

Bebek Hamağı Faydaları

Bebek hamağı, ilk defa Maya uygarlığı tarafından kullanılmaya başlanmıştır. Mayalar bebeklerini uyutmak için bebek hamağının ideal olduğunu biliyorlardı. Günümüzde bebek hamakları, Amerika’da, Asya’da, Avrupa’da yaygın olarak kullanılmaktadır. Bebek hamağı sadece evlerde değil hastanelerde yeni doğan bakım ünitelerinde de kullanılmaktadır.

bebek hamak

Asya ülkelerinde, bebek hamağı, “Sarong” ya da geleneksel olarak “Batik” denilen kumaş parçasından yapılmaktadır. Sarong, genellikle bele sarılan, hem kadınlar hem de erkekler tarafından giyilen uzun geniş bir kumaştır. Uzun zaman önce, Asyalılar, bebek hamağı yapımında koton kumaş kullanmak yerine, geniş olmasından dolayı “Sarong” u kullanmışlardır.

Asya’da bebekler geceleri yataklarına ya da beşiklerine yatırılmadan önce, hamakta uyutulmaktadır. Hamaklar genelde tavana ya da kapıya asılmaktadır. Hamak asmak için evlerin çoğunda bir çengel bulunmaktadır. Asya’da bebek hamağına “Yao Lan” ya da “Sarong Buaian” denilmektedir. Asya’da bebek hamağı on yıllar öncesinde beri kullanılmaktadır. Geçmişten tek farkı “Sarong” yerine %100 pamuklu kumaş kullanılmasıdır.

Avusturalya, Yeni Zelanda ve tüm Avrupa’da birçok hastane ve kreşte bebek hamakları kullanılmaktadır.

Tüm bebekler bebek hamağını sever mi?

Anne rahmine benzer bir ortam olan bebek hamağına yeni doğanlar hemen alışırlar. Ancak eğer bebeğininiz biraz büyükse, bebeğinizin hamağa alışması 3-4 denemeden sonra olur. 1-2 damla anne sütünü hamağa damlatarak bebeğinizin hamağa daha kolay alışmasını sağlayabilirsiniz.

UCUZ ÇELİK DOLAP
ÇELİK RANZA
ÇELİK RAF İMALATI

whatsapp İletişim